Január 27.

A disznótorok, ahogy illik hajnalban kezdődtek Mikepércs főterén. Vasárnap hajnalig tartott a verseny és mulatság, jövőre Keresztúron találkozunk. Öt versenyszámot nyert Derecske pl. hagymásvér kategória. Este a Szeredás együttes biztosította a jó hangulatot. Készülhetünk 2009-re, mert akkor mi rendezzük a versenyt. A rutint megszerezte az a 30 derecskei résztvevő akik energiáikat nem kímélték két napon keresztül.

Napközben felkészülési focitorna volt a sportcsarnokban Pocsaj és Esztár és Konyár volt a vendégünk, a sport is segít kistérségi szándékaink erősítésében. Nem túl előzékeny házigazdaként az első két helyet derecskei csapat szerezte meg.

A Bocskai tornatermének építése már el is kezdődött, aki kíváncsi rá sétáljon arra, szerintem gyors és látványos lesz az építkezés, mert az augusztusi határidő nagyon szoros.

Az Óvoda bálján nagyobb sikert arattak a szülők, majd a dolgozók a táncukkal, mint az ilyenkor meghívott vendégművészek szoktak.